y
[GDK][carousel2][#5E00FF]

Ξεκινά και πάλι η δράση στον Βορρά της Γ' Εθνικής,με την διεξαγωγή της 12ης αγωνιστικής σήμερα Κυριακή (15/1) καθώς η 11η αγωνιστική είχε αναβληθεί για την Τετάρτη (18/1) λόγω των καιρικών φαινομένων που έπληξαν και την Βόρεια Ελλάδα.

ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ, ΜΠΑΣΚΕΤ, ΖΕΦΥΡΟΣ,

Στον 1ο Όμιλο του Βορρά το ενδιαφέρον συγκεντρώνεται στον αγώνα των Διόσκουρων με τον ΑΓΣΙ με τους Γιαννιώτες να βρίσκονται έναν βαθμό μακριά από τους αντιπάλους τους. Εύκολο έργο αναμένεται να έχουν Ελίμεια και Φάρσαλα,που αντιμετωπίζουν Βίκο Ζαγοροχωρίων και Απόλλωνα Καλαμαριάς αντίστοιχα.

Ο Ζέφυρος θέλει να κάνει την ζημιά στους Ίκαρους Σερρών, πλησιάζοντας στην κορυφή του 2ου Ομίλου ενώ οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας έχουν εύκολες αποστολές, με τον Παναθλητικό να υποδέχεται τα Νέα Μουδανιά και την ΑΕ Κομοτηνής να φιλοξενείται από τον Μαντουλίδη.

Το πρόγραμμα του 1ου Ομίλου Βορρά:

Κυριακή 15 Ιανουαρίου

Φάρσαλα-Απόλλων Καλαμαριάς 17:00
Αριστοτέλης Φλ.-Μελίκη 17:00
Βίκος Ζαγορ.-Ελίμεια 17:00
Εύαθλος-Τιτάνες Παλαμά 17:00
Διόσκουροι Κοζ.-ΑΓΣΙ 17:00
Ευκαρπία-Αιγινιακός 17:00
Νικόπολη-Πρωτέας Γρ. 17:00

Η βαθμολογία:
1. Ελίμεια 19 (9-1)
2. Φάρσαλα 18 (8-2)
3. Νικόπολη 17 (7-3)
4. Τιτάνες Παλαμά 17 (8-2)*
5. Διόσκουροι Κοζάνης 17 (7-3)
6. ΑΓΣΙ 16 (6-4)
7. Μελίκη 15 (5-5)
8. Πρωτέας Γρεβενών 14 (4-6)
9. Εύαθλος 14 (4-6)
10. Ευκαρπία 13 (3-7)
11. Απόλλων Καλαμαριάς 13 (3-7)
12. Αιγινιακός 12 (2-8)
13. Αριστοτέλης Φλώρινας 12 (2-8)
14. Βίκος Ζαγοροχώρια 12 (2-8)

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 βαθμό


Το πρόγραμμα του 2ου Ομίλου Βορρά:

Κυριακή 15 Ιανουαρίου

ΓΑΣ Κομοτηνής-Μακεδονικός 18:00
Αστέρας Καβ.-Ιωνικός Ιων. 18:00
Νέαπολη-Ορφέας Ν. Σκοπού 18:00
Παναθλητικός-Ν. Μουδανιά 18:00
Ίκαροι Σερρών-Ζέφυρος '02 18:00
Μαντουλίδης-ΑΕ Κομοτηνής 18:00
Χαλκηδόνα-Αγ. Βαρβάρα 18:00 

Η βαθμολογία:
1. Παναθλητικός 19 (9-1)
2. Ίκαροι Σερρών 19 (9-1)
3. ΑΕ Κομοτηνής 19 (9-1)
4. Χαλκηδόνα 18 (8-2)
5. Ζέφυρος ‘02 18 (8-2)
6. Μακεδονικός 16 (6-4)
7. Ορφέας Ν. Σκοπού 15 (5-5)
8. Ιωνικός Ιωνίας 14 (4-6)
9. ΓΑΣ Κομοτηνή 13 (3-7)
10. Αστέρας Καβάλας 13 (3-7)
11. Νεάπολη 12 (2-8)
12. Μαντουλίδης 12 (2-8)
13. Αγία Βαρβάρα 12 (2-8)
14. Νέα Μουδανιά 10 (0-10)

Πηγή: basketblog.gr

Δημοσίευση σχολίου

Από το Blogger.