y
[GDK][carousel2][#5E00FF]

Νέα επιτυχία για τον αθλητή του ΓΣ Σερρες ’93 Μιχάλη Παυλίδη. Στη Παγκόσμια Γυμνασιάδα Στίβου που πραγματοποιείται 11-18 Ιουλίου στην Τραπεζούντα της Τουρκίας, ο σερραίος αθλητής που φοιτά στο 5ο ΓΕΛ Σερρών, τερμάτισε στην 5η θέση στα 100μ. κάνοντας χρόνο 11.02 που αποτελεί και νέο ατομικό ρεκόρ.

ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΣΕΡΡΕΣ, ΑΘΛΗΤΙΚΑ, Γ.Σ. ΣΕΡΡΕΣ 93, ΣΤΙΒΟΣ,

Στην προκριματική κούρσα το πρωί της Τετάρτης (13/7) έκανε χρόνο 11.09 (+1.7 ο άνεμος) και πήρε την πρόκριση ως 3ος στην σειρά του και 6ος στην γενική κατάταξη.

Στον τελικό που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης, επιβεβαίωσε την εξαιρετική αγωνιστική φόρμα του πετυχαίνοντας χρόνο 11.02 (+1.0 ο άνεμος) έκανε νέο ατομικό ρεκόρ και τερμάτισε στην 5ή θέση.

Ο Μιχάλης Παυλίδης θα συμμετάσχει το Σάββατο (16/7) με την Εθνική ομάδα στον τελικό της σκυταλοδρομίας.

Συνέχεια στις επιτυχίες

Να θυμίσουμε πως ο αθλητής τους Σέρρες’93 είχε κατακτήσει την 1η θέση στο πρόσφατο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων-Κορασίδων στα Τρίκαλα, ενώ συμμετείχε στην ομάδα σκυταλοδρομίας 4χ100 του ΓΣ Σέρρες ’93 που κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων που διεξήχθη το περασμένο Σαββατοκύριακο στις Σέρρες.

Πηγή: anexartitos.gr